Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

  • Home
  • Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?
Shape1
Shape2

Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

Bodrum son zamanlarda medikal turizm için popüler destinasyonlardan biri olarak ortaya çıkmıştır. Her yıl üç yüz binden fazla kişi tedavi olmak, iş ve yaşam stresinden uzak, keyifli bir tatil geçirmek için Bodrum’a geliyor. Bodrum, sağlık turizmindeki başarısı ve tatil bölgesi olması nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Bodrum’da çok iyi diş hekimleri var. Bodrum’da diş tedavisi yaptırarak hayalinizdeki diş tedavisine kavuşabilir ve çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

Neden Bodrum’da Diş Hekimleri diyorsunuz; Bunun cevabı aslında çok basit, iyi klinikler ve Avrupa standartlarında uzman doktorlar. Bodrum’da diş tedavisi sadece Bodrum’da diş tedavisi değildir. Aynı zamanda çok iyi bir tatil yeridir. Dünyanın en temiz denizleri, güzel plajları, restoranları ve otelleri ile çok ünlüdür. Her yaz dünyanın en ünlüleri diş tedavisi ve tatil için Bodrum’a gelir.

Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

1940’larda bu kozmetik diş tedavisini tanımlamak için “Hollywood gülüşü” terimi kullanıldı. O zamanlar setteki film oyuncuları, kamerada beyaz dişlere sahip olmak için çekim sırasında dişlerine beyaz tabaklar yapıştırırdı. Ne yazık ki, o sırada kullanılan malzemeler etkisizdi ve beyaz sırıtma sadece birkaç saat sürdü. Teknoloji ve materyallerdeki gelişmeler sayesinde, dünya çapında birçok insan artık uzun süreli beyaz bir gülümsemenin keyfini çıkarabilir. Şimdi, elde etmek istediğiniz film yıldızı görünümüne ulaşmak için birçok diş ameliyatı seçeneğimiz var!

Neden Bodrum'da Diş Tedavisi?
Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

DİŞ TEDAVİSİ NEDİR?

Diş ameliyatı, yaygın bir ameliyattır. Hastanın ağzına daha iyi oturması için dişlerin şeklini, rengini ve ölçeğini iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi kozmetik diş operasyonu vardır. Bodrum’da Diş İmplantları, Gingivoplasti, kuron veya köprüler ve Diş Beyazlatma gibi birçok diş tedavisi diş estetiği operasyonlarında kullanılmaktadır. Gülümseme oluşturma süreci boyunca ağız sağlığı durumunu olabildiğince güvenli tutmak için kanal tedavisi, kompozit dolgular ve diş küçültme gibi destekleyici diş tedavilerine ihtiyaç duyulabilir. Diş eti kenarlarını yeni gülüşe uyacak şekilde düzeltmek için gingivoplasti (bodrumda estetik diş eti ameliyatı) gerekebilir.

DİŞ CERRAHİSİ İÇİN NEDEN BODRUM’U SEÇMELİSİNİZ?

1- Neden Bodrum’da Diş Tedavisi? sorununa gelirsek Bodrum’un diş klinikleri ve hastaneleri tarafından sunulan tıbbi hizmetler sistemi, tıbbi tedavi arayan tıp turistleri için benzersiz, keyifli ve profesyoneldir.

2- Rekabetçi fiyatlandırma: Genel olarak Bodrum’da bir Hollywood gülüşüne sahip olmak, Avrupa, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diş tedavi maliyetlerine kıyasla size %50 ila %70 daha az maliyetli olacaktır.

3- Avrupa ve ABD standartları: Herhangi bir diş kliniğini veya hastanesini ziyaret ettiğinizde tedavi standartlarının AB ve ABD standartlarıyla karşılaştırılabilir olduğunu ancak daha ucuza mal olduğunu göreceksiniz.

4- Profesyonel ve deneyimli cerrahlar: Bodrum, çok sayıda deneyimli, yüksek eğitimli ve iyi eğitimli hekim ve diş hekimine sahiptir. Bodrum’daki doktorlar, en yeni tıbbi teknolojiler ve tedavi teknikleri konusunda her zaman günceldir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli olarak izlenmekte ve yeni tıbbi tedavi yöntemleri konusunda sürekli tıbbi eğitim ve seminerlere tabi tutulmaktadırlar.

Neden Bodrum’da Diş Tedavisi? sorusuna kendiniz cevap bulmadan önce sizde Bodrum’u keşfedin, bodrum marina, güzel restoranlar ve bodrum, yalıkavak’ın önünde yeni, güzel dişlerinizle en çarpıcı fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşın!

Neden Bodrum'da Diş Tedavisi?
Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

Oral Diagnoz ve Radyoloji (Muayene ve Görüntüleme)

Oral diagnoz, diş hekimliğinde ağız ve diş hastalıklarının veya ağızda belirti veren sistemik hastalıkların radyolojik görüntüleme teknikleri kullanılarak teşhis edilmesi ve gerekli tedavilerin planlanmasıdır. Kliniklerimizde dijital görüntüleme yöntemleri (Panoramik röntgen, RVG, Bilgisayarlı tomografi) ile teşhis ve tedavi planlaması yapılmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi (Gömülü Dişler, Çene Eklemi Tedavisi)

Gömülü yirmi yaş dişlerinin ameliyatları, kök ucu rezeksiyonları, çene kırıkları, kist ve tümör operasyonları, implant ameliyatları gibi tüm cerrahi işlemler ve çene eklemi tedavileri kliniklerimiz bünyesinde ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Acıbadem Hastaneleri’nde bulunan genel anestezi odalarının vermiş olduğu imkanla gerekli görülen operasyonlar genel anestezi altında uygulanabilir.

Konservatif Diş Tedavisi (Kompozit Dolgular)

Malzeme teknolojisindeki gelişmeler ile bugün kompozit dolgular diş hekimliği pratiğinin hemen her alanında kullanılmaktadır. Küçük ve orta ölçekli diş dokusu kayıplarında kompozit başarılı bir dolgu malzemesidir.

Ön dişlerde kaza sonucu oluşan kırıklar, renk değişiklileri, arka dişlerdeki eski amalgam dolgular, diş renginde kompozit dolgular ile onarılabilir ve dişler arasındaki aralıklar kompozit dolgular ile kapatılabilir.

Çürüklü diş dokusu uzaklaştırıldıktan sonra, dişinizin doğal rengi ile uyumlu kompozit dolgu malzemesi seçilerek doğal diş dokusu ile farkı ayırt edilemeyen estetik sonuçlar elde edilir.

Estetik kompozit restorasyonlar ile fonksiyonel, anatomik ve estetik bozukluklar dişlere minimal müdahale ile düzeltilebilmektedir. Doğal diş dokusuna hiç dokunulmadan, bir saatlik randevu içinde dişlere yeni bir form, hastaya güvenli bir gülümseme kazandırılabilir.

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Dişe canlılık ve hayat veren dokular, dişin merkezindeki boşlukta yer alan ve pulpa adı verilen damar ve sinirlerdir. Uyumsuz restorasyonlar, eski dolguların çevresinde oluşan yeni çürükler, derin çürükler veya kaza sonucu dişin sinir ve damar dokusu canlılığını kaybeder veya enfekte olur.

Sıklıkla dişlerde ağrı, abse, yüzde şişme meydana gelebilir. Bu dişlere endodontik tedavi (kanal tedavisi) uygulanır. Endodontik tedavi, pulpadaki damar ve sinirlerin uzaklaştırılması, pulpa boşluğunun dezenfekte edilmesi, kanalların genişletilmesi ve kanalların kanal dolgu malzemesi ile doldurulması aşamalarından oluşur.

Kliniklerimizde çoğu zaman dişin çekimine gerek kalmadan ağrılı ve enfekte dişlerin tedavi edilmesi mümkündür.

Protetik Diş Tedavisi (Kron ve Köprüler, Hareketli Protezler)

Kron

Dolgu yapılarak restore edilemeyecek büyüklükte diş dokusu kaybı meydana geldiğinde, dişler kron yapılarak restore edilir. Kron (kaplama), dişin tüm yüzeyini kaplayan ve kronun üretildiği malzemeye uygun bir siman ile dişe yapıştırılan restorasyon tipidir.

Kronun üretiminde estetik beklentiler, biyolojik ve mekanik gerekliliklere bağlı olarak, değerli metal alaşımları, zirkonyum ve aluminyum destekli porselen, veya tam seramik malzemeler kullanılabilir.

Köprü

Diş eksikliklerinin giderilmesinde implant yerleştirmek ilk seçeneğimiz olsa da, implant uygulanamayan durumlarda, diş eksikliği köprü yapılarak giderilebilir. Tek veya birden fazla diş eksikliğinde, dişsiz bölgeye komşu dişler küçültülerek, hazırlanan tek parça köprü küçültülen dişler üzerine yapıştırılır ve eksik diş veya dişler yerine konmuş olur.

Diş eksikliğinin olduğu (ön-arka) bölgeye göre köprünün üretileceği malzeme seçilebilir. Kron yapımında olduğu gibi köprü yapımında da metal, zirkonyum, aluminyum destekli porselen, veya tam seramik malzemeler kullanılabilir ve uygun simanlar ile yapıştırılır.

Pedodonti (Çocuk Ağız Ve Diş Sağlığı)

3-12 yaşlar arası tüm çocukların diş problemleri ile ilgilenirken, gerekli ağız hijyeni ve eğitimini veren bu birimimiz, gelecek nesilleri ağız diş sağlığı konusunda bilinçli kılma amacıyla hizmet vermektedir.

Diş çürüklerinin engellenmesi amacıyla fissür örtücü ve flor uygulamaları pedodonti uzmanı tarafından yapılmaktadır. Ortodontik bozuklukların oluşmasını engellemeye yönelik çalışmaları da olan bu birimimiz aynı zamanda hiperaktif veya kooperasyonu olmayan hastalarımız için de genel anestezi şartlarında tedavi hizmeti sunmaktadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerdeki çapraşıklıkların, çenelerdeki kapanış bozukluklarının (maloklüzyon) tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Hareketli apareyler veya sabit tedavi yöntemleri ile çene büyümesinin yönlendirilmesi (çocuk hastalarda), kötü alışkanlıkların (emzik kullanımı, parmak emme vb.) çenelere yaptığı olumsuzlukların ve tüm çapraşıklıkların giderilmesi ortodonti uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Kullanılan tellerin ve tutucularının diş rengi olmasıyla estetik yönden de problemler ortadan kalkmıştır. Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir.

Ortodontik tedavide kullanılan tellerin dişlerin dil tarafina yerleştirildiği ve dışarıdan görünmeyen lingual ortodontik tedavi tekniği ile tel görüntüsünden kurtularak tedavi olmak, dışarıdan hiç belli olmayan şeffaf plaklar (ClearAligner) ile diş çapraşıklıklarını düzeltmek artık mümkün olmaktadır.

Tel görüntüsünden memnun olmayan çocuk hastalar için renkli teller ve estetik teller son dönemde tercih edilen teknikler olmuştur. Tüm bu tedavi teknikleri çocuk ve erişkin hastalar için kliniklerimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları Tedavisi)

Dişleri çevreleyen diş eti, kemik ve ligamentler (periodonsiyum) ile ilgili tüm hastalıkların tedavileri bu bölümde yürütülmektedir. Diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve rutin diş hekimi ziyaretlerinizde doktorunuzun uyguladığı profesyonel temizlik işlemleri periodontal hastalıkları önlemede sıklıkla yeterlidir.

Hamilelik süresince yaşanan hormonal değişiklikler, bazı sistemik hastalıklar, hatalı veya yetersiz ağız bakımı diş eti hastalıklarına yol açabilir. Gingivitis, akut ve kronik periodontitis, dişeti apseleri, ülseratif dişeti hastalıklarının tedavileri, flap operasyonu, kök düzeltmesi gibi cerrahi teknikler ve biyolojik materyaller kullanılarak diş eti hastalıkları uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Neden Bodrum’da Diş Tedavisi?

İmplant Uygulamaları

İmplantlar, diş kökü gibi hizmet vermesi amacı ile çene kemiği içine cerrahi bir operasyon ile yerleştirilen, biyolojik olarak uyumlu titanyumdan üretilmiş vidalardır.

Tek veya birden fazla diş eksikliğinde lokal anestezi altında muayenehane ortamında başarı ile uygulanabilirler. Dental işlemlere karşı endişe duyan hastalarda implant uygulamaları sedasyon veya genel anestezi koşullarında yapılabilir.

Sıklıkla implantlar, diş etine yapılan bir kesi ile çene kemiği ortaya çıkarıldıktan sonra yerleştirilirler ve bir hafta sonra alınmak üzere kesilen diş eti bölgesine dikiş atılır. Operasyonu takiben önerilerimiz ve kullanacağınız ilaçlar ile sorunsuz bir iyileşme dönemi geçirmeniz sağlanacaktır.

İmplantlar uygulandıkları kemik bölgesine ve hastanın kemik yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 2 – 6 ayda kemik ile bütünleşirler. Bu süreç sonunda implantlarınız üzerine hareketli veya sabit protez yapılabilir. Fonksiyon ve estetiği kazandırmanın yanı sıra implantlar diş eksikliği ile ortaya çıkan kemik kaybını önleyerek çenelerde form ve yapının devamlılığını sağlarlar.

Genel sağlık durumu iyi olan tüm bireylere implant yerleştirilebilir. Doğru planlama, steril cerrahi koşulların varlığı ve hastanın ağız hijyenine gösterdiği özen tedavi başarısını arttırır.

#Neden Bodrum’da Diş Tedavisi? #Bodrum’da Diş Tedavisi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir