Restoratif Diş Hekimliği

  • Home
  • Restoratif Diş Hekimliği
Shape1
Shape2

Working Time

  • Monday - Thursday 08:00 - 18:00
  • Friday 07:00 - 22:00
  • Saturday 08:00 - 18:00

Çürükten zarar görmüş dişlerin restorasyonu, estetik bozuklukları gidermek için yapılan dolgular ve hatta diş beyazlatma

Restoratif Diş Hekimliği

Restoratif Diş Hekimliği

Restoratif Diş Hekimliği

Çürüklerden zarar görmüş dişlerin restorasyonu, estetik bozuklukları gidermek için yapılan dolgular ve hatta diş beyazlatma diş hekimliğinin bu bölümünün konusudur.

Hastaların genellikle ‘dolgu’ olarak düşündükleri çürük tedavisi, teknolojinin ilerlemesi ve diş rengindeki dolguların kullanıma girmesiyle aslında birçok bileşeni içeren bir tedavidir. Çürüklerin doğru temizlenmesi, derin çürüklerin dişin yapısına uygun olarak restorasyonu, dolgu materyalinin dişe yapışmasını sağlayan bağlayıcının doğru uygulanması, dişin ağız sıvılarından uzak tutulması ve restorasyonun kurallara uygun olarak bitirilmesi. hastanın çiğneme koşulları başlı başına zor bir tedavidir.

Bunun dışında estetik bozuklukların düzeltilmesi ve dişler arasındaki boşlukların doldurulması diş renginde dolgular ile kısa sürede oldukça estetik bir şekilde yapılmaktadır.

Diş beyazlatma ise estetik açıdan hastaların tercih ettiği ve kliniklerde yoğun olarak uygulanan bir tedavidir. Doğru uygulandığında çok güzel ve estetik sonuçlar elde edilir.